Media o Nas
Bouygues Immobilier przywraca blask kamienicy z 1905 roku

Bouygues Immobilier przywraca blask kamienicy z 1905 roku

07.04.2017

Medium: eGospodarka.pl

Bouygues Immobilier po raz czwarty inwestuje we Wrocławiu. Tym razem jest to nie tylko projekt mieszkaniowy, ale również rewitalizacja całego kwartału zabudowy, przy zachowaniu fasad kamienic, których początki datowane są na 1905 rok. Plany dewelopera zakładają powstanie 69 apartamentów. Za projekt architektoniczny odpowiada Zbigniew Maćków.

Inwestycja przy Jagiełły 6 to, jak już wspomniano we wstępie, nie tylko projekt mieszkaniowy, ale również rewitalizacja kwartału zabudowy, w którym ochroną objęte zostały fragmenty dwóch kamienic z początku minionego stulecia. Ich zabytkowe fasady zostaną poddane renowacji, a za nimi powstaną nowe wnętrza spełniające dzisiaj obowiązujące standardy. Istniejące elewacje odzyskają blask przy zachowaniu charakterystycznych dla nich elementów. Nowo powstała część kompleksu nawiązywać będzie wyraźnie do istniejącej, z kontynuacją gzymsu i jasną płytką klinkierową pokrywającą elewację. "Nowe" wpisze się zatem w ponad stuletnie dziedzictwo.

W budynkach przy Jagiełły 6, licząc obie kamienice oraz nowo powstałą część, znajdzie się miejsce dla 69 apartamentów, o powierzchniach od 23 mkw. do 137 mkw., od kompaktowych lokali typu studio, po czteropokojowe przestronne lokale, wśród których dwa będą dwupoziomowe. Ceny rozpoczynają się od 8,5 tys. zł/m2. Apartamenty jednopokojowe można kupić od 225 tys. zł, a najtańsze mieszkanie dwupokojowe to wydatek minimum 325 tys. zł.

(…)

Źródło: http://www.nieruchomosci.egospodarka.pl/140196,Bouygues-Immobilier-przywraca-blask-kamienicy-z-1905-roku,1,80,1.html

powrót