Media o Nas
Nowe Warunki Techniczne a mieszkanie deweloperskie. Więcej miejsc postojowych i łatwiejsza aranżacja wnętrz

Nowe Warunki Techniczne a mieszkanie deweloperskie. Więcej miejsc postojowych i łatwiejsza aranżacja wnętrz

09.08.2017

Medium: dom.pl

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowało nowelizację rozporządzenia ws. warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jak to wpłynie na proces projektowania mieszkań i możliwość aranżacji wnętrz przez klientów?

Marcin Walewski, Dyrektor ds. Projektów Mieszkaniowych w Bouygues Immobilier Polska oraz członek grupy roboczej PZFD ws. warunków technicznych:

Z perspektywy inwestora mogę powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku. Analizując wcześniej realizowane projekty i to, jak mogłyby one wyglądać już na nowych warunkach technicznych, dostrzegam wiele korzystnych aspektów. Przykładem tego są właśnie miejsca postojowe. Odległość naziemnych miejsc postojowych od okna ani granicy działki sąsiada nie ulega zmianie. Parkingi będą więc usytuowane z zachowaniem tych samych wymogów. Zwiększy się natomiast dopuszczalna liczba miejsc postojowych, które przy budynku będzie mógł zaprojektować deweloper.

(…)

Źródło: http://www.dom.pl/nowe-warunki-techniczne-a-mieszkanie-deweloperskie-wiecej-miejsc-postojowych-i-latwiejsza-aranzacja-wnetrz.html

powrót