Media o Nas
Wyniki nie kłamią. Rekordowe półrocze na rynku mieszkaniowym. A jak je oceniają sami deweloperzy?

Wyniki nie kłamią. Rekordowe półrocze na rynku mieszkaniowym. A jak je oceniają sami deweloperzy?

31.07.2017

Medium:RynekPierwotny.pl

Pierwsze sześć miesięcy tego roku było rekordowe na rynku mieszkaniowym. Świadczą o tym nie tylko doniesienia ekspertów, ale przede wszystkim twarde dane z rynku w postaci raportu GUS i wyników sprzedaży, publikowanych przez deweloperów giełdowych. Dlatego też RynekPierwotny.pl postanowił zapytać przedstawicieli rynku mieszkaniowego o to jak oceniają minioną I połowę 2017 roku.

Krzysztof Foder dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Bouygues Immobilier Polska

W pierwszej połowie 2017 roku mieliśmy do czynienia z wciąż utrzymującym się wysokim poziomem popytu na mieszkania. Realizacji nowych projektów mieszkaniowych sprzyjało m.in. korzystne otoczenie makroekonomiczne. Rynek mieszkaniowy cechowała duża stabilność, wynikająca m.in. z niewielkiego poziomu bezrobocia i utrzymującego się niskiego poziomu stóp procentowych, co obserwować można już od 2015 roku. Czynniki te niewątpliwie zachęcały klientów do inwestycyjnego zakupu mieszkań i zapewniały łatwiejszy dostęp do kredytów hipotecznych.

(…)

Źródło: https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/sonda-wyniki-nie-klamia-rekordowe-polrocze-na-rynku-mieszkaniowym-a-jak-je-oceniaja-sami-deweloperzy/8831/

powrót