Wokół nas

Udostępnij:

Alfa-Dach wybuduje Sienkiewicza Résidence

Wrocławskie przedsiębiorstwo budowlane Alfa-Dach zostało generalnym wykonawcą naszej najnowszej inwestycji we Wrocławiu - Sienkiewicza Résidence.

04/08/2022

Generalny wykonawca rozpoczął pracę przy Sienkiewicza Résidence pod koniec lipca. Częścią naszej inwestycji zlokalizowanej naprzeciw Ogrodu Botanicznego będzie rewitalizacja i rozbudowa XIX-wiecznego budynku dawnej Wyższej Szkoły Filologicznej. Sienkiewicza Résidence znajdzie się w odległości zaledwie 8 minut spacerem od największych atrakcji Wrocławia – Ostrowa Tumskiego i Wyspy Słodowej.

Doświadczony wykonawca z Wrocławia

Z przedsiębiorstwem Alfa-Dach współpracowaliśmy już wcześniej przy budowie apartamentowca Centreville przy ul. Drobnera niedaleko nabrzeża Odry. Generalny wykonawca Sienkiewicza Résidence działa na rynku od 31 lat. Zrealizował m.in. fabrykę dla WABCO Polska, szpital w Polanicy oraz centrum Medicus. Firma współpracowała m.in. z Politechniką Wrocławską, TESCO Poland, US Pharmacia, Tauron czy PGNiG. W swoim portfolio Alfa-Dach ma również nagrody za realizację wrocławskich „domów na wodzie” czy Pałacu Ballestremów. 

Połączenie historii z nowoczesnością

Sienkiewicza Résidence to budynek składający się z dwóch części – Classic oraz Modern. Część historyczna to znajdująca się w głębi działki kamienica, w której do niedawna znajdowała się siedziba Wyższej Szkoły Filologicznej. Teraz budynek zostanie zrewitalizowany i rozbudowany.  Część nowoczesna powstanie od podstaw i będzie to zupełnie nowy projekt nawiązujący stylem do okolicznej zabudowy.

Charakterystyczną cechą Sienkiewicza Résidence będą unikatowe części wspólne, w których znajdą się autorskie meble i grafiki artystów. Dla mieszkańców będzie dostępna również sala bilardowa oraz panoramiczny taras z widokiem na Ogród Botaniczny. 

Sienkiewicza Résidence:

• 114 apartamentów – 76 w części Modern i 38 w części Classic,

• wysoki standard części wspólnych w tym elegancka sala bilardowa,

• ekologiczne rozwiązania: zielony dach, nawiewniki antysmogowe, zbiornik retencyjny wody opadowej i oświetlenie LED,

• system otwierania drzwi, wind i bramy wjazdowej do garażu przy pomocy aplikacji na smartfonie,

• panoramiczny taras,

• doskonała lokalizacja w centrum miasta, w pobliżu Ostrowa Tumskiego. 

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Poinformujemy Cię o specjalnych ofertach i naszych nowych inwestycjach

Schowek

Liczba lokali: 0